Pompa ciepła VIESSMANN

VIESSMANN

Pompy ciepła typu Split nadają się doskonale jako system grzewczy lub jako instalacja grzewczo-chłodząca zarówno dla domów nowych, jak i poddawanych modernizacji. Cechują się one rozdzieleniem na cichą jednostkę wewnętrzną i prowadzącą powietrze jednostkę zewnętrzną. Przy takim typie konstrukcyjnym unika się wykonywania dużych przebić ścian i prowadzenia kanałów powietrza. Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal w wykonaniu Split wykorzystuje ekologiczne i bezpłatne ciepło zawarte w powietrzu atmosferycznym. Jest ona dostępna w wersji tylko do ogrzewania lub też do ogrzewania i chłodzenia.

Bardzo ciche jednostki zewnętrzne Viessmann 

Nowe jednostki zewnętrzne w modelach 200-S i 222-S wyróżniają się estetycznym, ponadczasowym wyglądem. Te wyposażane w jeden lub dwa wentylatory urządzenia zostały zaprojektowane i wyprodukowane w pełni przez firmę Viessmann. Oprócz bardzo cichej pracy wyróżniają się wysokimi osiągami, a także doskonałą jakością materiałów i wykonania – Made in Germany. 

Bezkonkurencyjnie najcichsza jednostka zewnętrzna tego rodzaju 

Urządzenie pracuje niemal bezgłośnie. Wysokiej jakości, zoptymalizowane akustycznie wentylatory w połączeniu z inteligentnym sterowaniem obrotów znacznie redukują emisje dźwięku powietrznego pod obciążeniem pełnym i częściowym. Wyeliminowane zostały niskie częstotliwości, które przy konwencjonalnych pompach ciepła uważane są za szczególnie uciążliwe.

Tryb cichszej pracy

W trybie nocnym moc akustyczna wentylatora i sprężarki pompy ciepła zostaje dodatkowo zmniejszona. Funkcja taka jest istotna wszędzie tam, gdzie konieczne jest spełnienie wymogów ustawowych dla emisji dźwięku (Rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku), na przykład w rejonach gęstej zabudowy, takich jak osiedla domów szeregowych. 

Podwójne zawieszenie izoluje dźwięk materiałowy

Podwójne, elastyczne zawieszenie i zoptymalizowane akustycznie rozmieszczenie elementów obiegu chłodniczego skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się dźwięku materiałowego przez obudowę i przewody czynnika chłodniczego. Wyklucza to prawie całkowicie przenoszenie się wibracji urządzenia na podłoże lub budynek.

Wzrost efektywności – COP: do nawet 5,0 przy A7/W35

Do wzrostu efektywności przyczyniły się wszystkie główne zespoły. Sprężarka Scroll z regulacją obrotów, asymetryczny płytowy wymiennik ciepła oraz parownik z lamelkami falistymi.

Wysoka efektywność dzięki sprężarce Scroll

Czynnikiem decydującym o efektywności pompy ciepła jest proces sprężania. Firma Viessmann stosuje w tym celu sprężarkę Compliant Scroll. Charakteryzuje ją cicha, bezdrganiowa, wymagająca niewielkich nakładów konserwacyjnych i wyjątkowo długa eksploatacja.

Do produkcji energii cieplnej pobierana jest na przykład energia skumulowana w powietrzu. Przy jej wykorzystaniu następuje sprężanie czynnika chłodniczego, który wrze w niskiej temperaturze. Powstający przy tym gaz jest sprężany, a tym samym podgrzewany przez sprężarkę Scroll. W skraplaczu oddaje on ciepło do wody grzewczej lub na potrzeby podgrzewu wody użytkowej, ulegając przy tym ponownemu skropleniu. Następnie znajdujący się jeszcze pod ciśnieniem czynnik chłodniczy jest rozprężany w zaworze rozprężnym i obieg rozpoczyna się od początku

NASZE REALIZACJE

Zainteresowany ofertą? Napisz do nas!
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!