POMPY CIEPŁA

POMPY CIEPŁA RODZAJE ORAZ ZASTOSOWANIE

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła? 

Wraz z rozwojem rynku instalacji fotowoltaicznych wzrosło zainteresowanie zastosowaniem energii elektrycznej w ogrzewnictwie
Połączenie pompy ciepła z  instalacją fotowoltaiczną to w obecnych czasach najbardziej korzystne rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie maksymalnie ekologicznego i efektywnego energetycznie ogrzewania przy ograniczonych do minimum rachunkach za prąd.  Inwestując w pompę ciepła zyskujemy komfort użytkowania, oszczędności finansowe i oszczędność czasu. Dodatkowo przy montażu pompy ciepła istnieją dofinansowania zarówno w nowo wybudowanych budynkach jak i modernizowanych.

Każdy budynek traktujemy indywidualnie dopasowując technologię do możliwości jej adaptacji w nowych oraz modernizowanych budynkach. Pompa ciepła to doskonałe rozwiązanie aby w najlepszy sposób wykorzystać fotowoltaikę do ogrzania budynku i wytworzenia ciepłej wody użytkowej.

POMPY CIEPŁA POWIETRZE WODA

Wykorzystanie energii zakumulowanej w powietrzu jako źródło energii potrzebnej do pracy urządzenia jest prostym rozwiązaniem i nie wymaga dużych inwestycji. W przeciwieństwie do pomp gruntowych zbędne są kosztowne i pracochłonne odwierty lub kolektory gruntowe zakopywane w ogrodzie, wraz ze wszystkimi pozwoleniami, których one wymagają. 

W gąszczu urządzeń kuszących atrakcyjną ceną oraz pięknym designem wybraliśmy dla Państwa marki, które oprócz powyższych zalet są urządzeniami niezawodnymi i przewidzianymi na długie lata pracy: 

MITSUBISHI ELECTRIC

Pompy ciepła powietrze-woda Ecodan są dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce szybko i bez zbędnych komplikacji zacząć wykorzystywać energię odnawialną: łączą nowatorskie rozwiązania techniczne z prostą obsługą i absolutną niezawodnością. Systemy Ecodan firmy Mitsubishi Electric wyznaczają standard ogrzewania przyszłości w nowych i modernizowanych budynkach.

Mitsubishi Electric wyróżnia się jako konstruktor i producent inwenterowych sprężarek czynnika chłodniczego, które są sercem każdej pompy ciepła powietrze-woda Ecodan. Sprawia to, że nawet inni producenci pomp ciepła korzystają z rozwiązań marki i wybierają technologię, która jest gruntownie przemyślana i spełnia najwyższe standardy. Wysoka jakość potwierdzona zadowoleniem użytkowników oraz licznymi certyfikatami: EHPA, KEYMARK, markt intern, SG- Ready.

Systemy ECODAN objęte są 5-letnia gwarancja. To kolejny przekonywujący argument, zachęcający do zakupu i korzystania z trwałego i jedynego w swoim rodzaju systemu grzewczego.
Moc grzewcza pomp ciepła Mitsubishi zaczyna się od 4,5 kW a kończy na 138 kW poprzez kaskadę 6 pomp ciepła o mocy 23 kW. W związku z tym rozwiązania techniczne Mitsubishi dopasowane są do obiektów o różnej wielkości.

Mitsubishi Eco Inverter

Jednostka zewnętrzna Eco Inverter SUHZ-SW45VA(H) może być łączona zarówno z modułami wewnętrznymi z wbudowanym zasobnikiem CWU lub modułami bez wbudowanego zasobnika CWU. W zależności od wariantu wyposażenia umożliwia to efektywne grzanie lub grzanie i chłodzenie. Gwarantowany zakres zastosowania nowej jednostki zewnętrznej wynosi od –15 do +35 °C

Mitsubishi Zubadan Inverter

Opatentowana technika Zubadan Inverter stanowi obecnie optymalne rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła powietrze woda. System jest w stanie działać z pełną mocą przy -15°c. a przy -28°c pompa ciepła jest zdolna do skutecznego i niezawodnego działania. Oznacza to, że dzięki technice Zubadan zdecydowanie zbędne staje się przewymiarowywanie instalacji w celu uzyskania marginesu bezpieczeństwa podczas pracy w trybie grzania. Wysokie temperatury zasilania rzędu 60°C sprawiają, że pompy ciepła powietrze-woda Ecodan z urządzeniem Zubadan Inverter uzyskują rewelacyjne wskaźniki efektywności także w połączeniu z typowymi grzejnikami. W związku z tym Zubadan jest najlepszym wyborem w przypadku modernizacji. Bez względu na to, jakie warunki stawia budynek, urządzenia Zubadan Inverter będą działały z najwyższą mocą w całym zakresie roboczym. Systemy Zubadan wyposażone są ponadto w zoptymalizowaną funkcję odmrażania, która zapewnia najwyższą niezawodność.

Pompy ciepła Ecodan to instalacje składające się z modułu zewnętrznego oraz modułu wewnętrznego z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez niego. Moduły wewnętrzne są dostępne w wersjach „Grzanie“ i „grzanie / chłodzenie“. W zestawach pompy ciepła stosowane są różne typy modułów wewnętrznych

PANASONIC

Firma Panasonic ma ponad 60-letnie doświadczenie w produkcji pomp ciepła i opracowała wiele modeli sprężarek. Nazwa firmy jest synoniemem jakości, która jest z kolei kluczem do sukcesu na rynku europejskim. Członkostwo w Europejskim Stowarzyszeniu Pomp Ciepła, produkcja urządzeń Aquarea w Europie i utrzymywanie wysokich standardów bezpieczeństwa na europejskich serwerach Aquarea Smart Cloud- to czynniki decydujące o tym, że Panasonic jest zaufanym partnerem w dziedzinie ogrzewania. 

Aquarea T-Cap

Jednostki Aquarea T‑CAP to idealne rozwiązanie zarówno do instalacji nowych, jak i modernizowanych, gdzie wymagana jest duża moc wyjściowa. Wszystkie urządzenia z serii T-CAP to doskonała alternatywa dla kotłów gazowych czy olejowych oraz idealna opcja do podłączenia nowych instalacji ogrzewania podłogowego, grzejników lub klimakonwektorów. Pompy tej serii są zdolne do utrzymania mocy wyjściowej przy temperaturze zewnętrznej spadającej do -20°C1) bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną, oferując wysoką wydajność grzewczą nawet przy niskich temperaturach otoczenia.

 

HITACHI

Marka Hitachi posiada ponad 60letnie doświadczenie z technologiami klimatyzacji i ogrzewania. Marka jest głęboko zakorzeniona w japońskiej tradycji, ale stawia mocno na innowacyjność. Oferuje nowoczesne produkty, które zapewniają komfort, wydajność i niezawodność. Pompy ciepła Hitachi wyróżnia optymalna wydajność i jednocześnie niskie zużycie energii. Hitachi Yutaki pracuje wydajnie nawet przy bardzo niskich temperaturach -25°C. 

Yutaki S może pokryć zapotrzebowanie każdego domostwa na klimatyzację wnętrz: może grzać, chłodzić, i jednocześnie podgrzewać ciepłą wodę użytkową. Jest niewielka i prosta w montażu, a zatem nadaje się idealnie do nowobudowanych inwestycji. Może podgrzewać wodę w c.o. z instalacją podłogową, grzejnikami i klimakonwektorami. Po podłączeniu do zbiornika c.w.u., pompa przygotowuje także ciepłą wodę użytkową. Dzięki szerokiemu zakresowi charakterystyki pracy działa sprawnie nawet w skrajnych warunkach pogodowych, przy temperaturze zewnętrznej od -25°C do 46°C.

Yutaki M to najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chce szybko i bez problemu wymienić stary kocioł c.o., by móc cieszyć się ciepłem z ogrzewania podłogowego, grzejników, klimakonwektorów oraz ciepłą wodą użytkową na żądanie. Pompa mieści się w całości w jednej obudowie i nadaje do montażu w lokalu mieszkalnym dowolnego typu. Nie wymaga skomplikowanych prac instalacyjnych- zwłaszcza, że nie trzeba podłączać jej do rurociągów czynnika chłodniczego.

VIESSMANN

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Kompleksowa oferta firmy Viessmann zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy od 1,5 do 120 000 kilowatów, przeznaczone do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii.

Vitocal 200-S

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal w wykonaniu Split wykorzystuje ekologiczne i bezpłatne ciepło zawarte w powietrzu atmosferycznym. Jest ona dostępna w wersji tylko do ogrzewania lub też do ogrzewania i chłodzenia. 

  •  Niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności COP 
  • Szczególnie cicha praca urządzenia dzięki zastosowaniu technologii Advanced Acoustic Design (AAD) – idealna do stosowania także w osiedlach domów szeregowych (model 200-S i 222-S) 
  •  Wysoka jakość produktu i nowoczesny, ponadczasowy wygląd – Made in Germany 

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!