Ogrzewanie elektryczne
FOLIE GRZEWCZE
Tradycyjne ogrzewanie oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach kontra nowoczesna technologia. Wbrew powszechnej opinii, ogrzewanie płaszczyznowe oparte na foliach grzewczych okazuje się być dużo tańsze w eksploatacji jaki i w montażu, nawet kiedy źródłem ogrzewania jest prąd. Żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym (tradycyjnym), energii cieplnej musimy zużyć dużo więcej w zdecydowanie dłuższym odcinku czasu. Folie grzewcze emitują podczerwień, najpierw ogrzewają wszelkie obiekty w pomieszczeniu, które wtórnie ogrzewają powietrze. Czyli czas i ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd jak i komfort termiczny. Komfort termiczny zależy zarówno od wymiany ciepła z otaczającym powietrzem na drodze konwekcji, jak i wymiany na drodze promieniowania z przegrodami budowlanymi. Odczucie ciepła jest wypadkową temperatury powietrza i średniej temperatury przegród budowlanych. W warunkach domowych niższą temperaturę przegród budowlanych można skompensować wyższą temperaturą powietrza. Takie rozwiązanie jest jednak niekorzystne dla zdrowia.
Ogrzewanie promiennikowe wymienia ciepło w pierwszej kolejności z przegrodami budowlanymi a dopiero one ogrzewają powietrze. Powoduje to, że temperatura ścian i powietrza jest jednakowa i to jest optymalne rozwiązanie dla komfortu, zdrowia i kosztów eksploatacji.
Folia grzewcza z włókna węglowego zalaminowana jest dwoma warstwami twardych foli. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co eliminuje części ruchome, hydraulikę, pompy, zawory i wszelkie inne elementy systemów grzewczych. System grzewczy jest bezawaryjny.
ELEKTRYCZNE KOTŁY C.O.KOSPEL
EKCO.MN3 Moc grzewcza od 4-24 kW
Kocioł ze sterowaniem pogodowym do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u., wyposażony w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 5 litrów.
EKCO.LN3 Moc grzewcza od 4-24 kW
Kocioł do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u., wyposażony w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 5 litrów.
Panel sterowania umożliwia regulację temperatury wody w obiegu c.o. w zakresie 20-85 C oraz automatycznie moduluje moc grzałek w zależności od chwilowego zapotrzebowania na ciepło w ogrzewanych pomieszczeniach.
Kocioł może współpracować z dowolną instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u. Wyposażony jest w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 5 litrów oraz w niezbędną armaturę zabezpieczającą, (wersja EKCO.L3 nie posiada naczynia przeponowego). Przy współpracy z wymiennikiem c.w.u. możliwa jest regulacja temperatury wody oraz załączanie pompy cyrkulacyjnej zgodnie z ustawionymi programami dobowymi i tygodniowymi. Do współpracy z wymiennikiem c.w.u. potrzebne jest zastosowanie zaworu dzielącego trójdrogowego z siłownikiem (np. ZAWÓR.KOT. VC6013 lub ZAWÓR.KOT.SPST) oraz czujnika temperatury WE-019/01. W celu zapewnienia energooszczędnej eksploatacji zalecane jest zastosowanie dodatkowego regulatora temperatury pokojowej.
EKD.M3 Moc grzewcza od 4-24 kW
Kocioł dwufunkcyjny ze sterowaniem pogodowym do współpracy z instalacją c.o., z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 130 litrów, przeponowymi naczyniami wzbiorczymi do c.o. i c.w.u. o pojemności 12 litrów oraz z zaworem różnicy ciśnień tzw. Bypassem.
EKCO.T i EKCO.TM Moc grzewcza od 30 do 48 kW
Kotły dużej mocy.
Wersja EKCO.T – kocioł dużej mocy do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u.
Wersja EKCO.TM – kocioł ze sterowaniem pogodowym, dużej mocy, umożliwiający współpracę z jednym lub dwoma obiegami c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u. Możliwość łączenia w kaskady, w takim układzie należy zastosować kocioł EKCO.TM (nadrzędny) i kotły EKCO.T (podrzędne).
Regulacja temperatury wody w instalacji c.o. w zakresie od 40 C do 85 C.
Kotły dużej mocy wyposażone są w 2 zespoły grzejne, co zmniejsza obciążenie grzałek i zapewnia ich wysoką trwałość.
W celu zapewnienia energooszczędnej eksploatacji, do sterowania kotem EKCO.T zalecane jest zastosowanie dodatkowego regulatora temperatury pokojowej. Kocioł może współpracować z instalacją c.o. i z wymiennikiem c.w.u. Do współpracy z wymiennikiem c.w.u. potrzebne jest zastosowanie zaworu dzielącego trójdrogowego z siłownikiem oraz czujnika temperatury WE-008.