Ogrzewanie elektryczne

Jednym z najnowszych rozwiązań, które możemy Państwu zaoferować to maty kapilarne. Jest to system grzewczo- chłodzący, wysoko funkcjonalny i wydajny, zapewniający pełną swobodę i komfort użytkowania. Zasada działania jest podobna do ogrzewania podłogowego, jednak w przypadku mat powierzchnia grzewczo chłodząca jest 4-krotnie większa. Maty kapilarne BEKA są wykonane z tworzywa sztucznego, napełnione wodą grzewczą lub chłodzącą, są lekkie, dzięki czemu mogą być montowane nie tylko na podłodze, ale też ścianach czy sufitach. Decydując się na takie rozwiązanie otrzymujemy przestrzeń w domu i możliwość swobodnej aranżacji wnętrz- grzejniki/ kaloryfery nie są potrzebne. Maty kapilarne bardzo dobrze sprawdzają się we współpracy razem z pompami ciepła.
maty kapilarne

FOLIE GRZEWCZE

Tradycyjne ogrzewanie oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach kontra nowoczesna technologia. Wbrew powszechnej opinii, ogrzewanie płaszczyznowe oparte na foliach grzewczych okazuje się być dużo tańsze w eksploatacji jaki i w montażu, nawet kiedy źródłem ogrzewania jest prąd. Żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym (tradycyjnym), energii cieplnej musimy zużyć dużo więcej w zdecydowanie dłuższym odcinku czasu. Folie grzewcze emitują podczerwień, najpierw ogrzewają wszelkie obiekty w pomieszczeniu, które wtórnie ogrzewają powietrze. Czyli czas i ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd jak i komfort termiczny. Komfort termiczny zależy zarówno od wymiany ciepła z otaczającym powietrzem na drodze konwekcji, jak i wymiany na drodze promieniowania z przegrodami budowlanymi. Odczucie ciepła jest wypadkową temperatury powietrza i średniej temperatury przegród budowlanych. W warunkach domowych niższą temperaturę przegród budowlanych można skompensować wyższą temperaturą powietrza. Takie rozwiązanie jest jednak niekorzystne dla zdrowia.
Ogrzewanie promiennikowe wymienia ciepło w pierwszej kolejności z przegrodami budowlanymi a dopiero one ogrzewają powietrze. Powoduje to, że temperatura ścian i powietrza jest jednakowa i to jest optymalne rozwiązanie dla komfortu, zdrowia i kosztów eksploatacji.
Folia grzewcza z włókna węglowego zalaminowana jest dwoma warstwami twardych foli. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co eliminuje części ruchome, hydraulikę, pompy, zawory i wszelkie inne elementy systemów grzewczych. System grzewczy jest bezawaryjny.

ELEKTRYCZNE KOTŁY C.O.KOSPEL

EKCO.MN3 Moc grzewcza od 4-24 kW

Kocioł ze sterowaniem pogodowym do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u., wyposażony w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 5 litrów.
EKCO.LN3 Moc grzewcza od 4-24 kW

Kocioł do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u., wyposażony w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 5 litrów.
Panel sterowania umożliwia regulację temperatury wody w obiegu c.o. w zakresie 20-85 C oraz automatycznie moduluje moc grzałek w zależności od chwilowego zapotrzebowania na ciepło w ogrzewanych pomieszczeniach.
Kocioł może współpracować z dowolną instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u. Wyposażony jest w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 5 litrów oraz w niezbędną armaturę zabezpieczającą, (wersja EKCO.L3 nie posiada naczynia przeponowego). Przy współpracy z wymiennikiem c.w.u. możliwa jest regulacja temperatury wody oraz załączanie pompy cyrkulacyjnej zgodnie z ustawionymi programami dobowymi i tygodniowymi. Do współpracy z wymiennikiem c.w.u. potrzebne jest zastosowanie zaworu dzielącego trójdrogowego z siłownikiem (np. ZAWÓR.KOT. VC6013 lub ZAWÓR.KOT.SPST) oraz czujnika temperatury WE-019/01. W celu zapewnienia energooszczędnej eksploatacji zalecane jest zastosowanie dodatkowego regulatora temperatury pokojowej.

EKD.M3 Moc grzewcza od 4-24 kW

Kocioł dwufunkcyjny ze sterowaniem pogodowym do współpracy z instalacją c.o., z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 130 litrów, przeponowymi naczyniami wzbiorczymi do c.o. i c.w.u. o pojemności 12 litrów oraz z zaworem różnicy ciśnień tzw. Bypassem.
EKCO.T i EKCO.TM Moc grzewcza od 30 do 48 kW
Kotły dużej mocy.
Wersja EKCO.T – kocioł dużej mocy do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u.
Wersja EKCO.TM – kocioł ze sterowaniem pogodowym, dużej mocy, umożliwiający współpracę z jednym lub dwoma obiegami c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u.  Możliwość łączenia w kaskady, w takim układzie należy zastosować kocioł EKCO.TM (nadrzędny) i kotły EKCO.T (podrzędne).
Regulacja temperatury wody w instalacji c.o. w zakresie od 40 C do 85 C.
Kotły dużej mocy wyposażone są w 2 zespoły grzejne, co zmniejsza obciążenie grzałek i zapewnia ich wysoką trwałość.
W celu zapewnienia energooszczędnej eksploatacji, do sterowania kotem EKCO.T zalecane jest zastosowanie dodatkowego regulatora temperatury pokojowej. Kocioł może współpracować z instalacją c.o. i z wymiennikiem c.w.u. Do współpracy z wymiennikiem c.w.u. potrzebne jest zastosowanie zaworu dzielącego trójdrogowego z siłownikiem oraz czujnika temperatury WE-008.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!